опубліковано 24 черв. 2015 р., 09:28 Адмін Сайту
[
оновлено 1 серп. 2015 р., 04:44
]
 За результатами громадського обговорення проекту Постанови КМУ "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики", вимоги до закладів охорони здоров'я та суб'єктів господарювання МОЗ України планує суттєво скоротити.
У Міністерстві охорони здоров'я України під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександри Павленко відбулося перше засідання експертної групи з обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики".
Підставою розроблення нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики є Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 № 222, які повинні затверджуватись Кабінетом Міністрів України, а також загальна позиція МОЗ України щодо нових підходів до ліцензування.
Як зазначила Олександра Павленко, нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики повинні спростити ведення бізнесу та впровадити стандарти і правила, які б влаштовували усі медичні заклади, незалежно від форми власності та фізичних осіб-підприємців.
Під час роботи над текстом проекту постанови, експертною групою були внесені пропозиції та зміни, які суттєво впливають на зміст, оприлюдненого раніше на сайті Міністерства охорони здоров'я України документу . Було прийнято рішення у проекті постанови врахувати зауваження і пропозиції, які надійшли від медичної спільноти та центральних органів виконавчої влади. Надалі, з правками, його повторно розмістять на офіційній веб-сайті МОЗ України для подальшого громадського обговорення.
Серед змін, які пропонуються учасниками експертної групи, зокрема: спрощення процедури та вимог для отримання ліцензії, зменшення пакету документів, скасування вимог, які дублюються іншими органами виконавчої влади: МВС, ДСНС, Фіскальною службою України, Мінсоцполітики України.
"Ми намагалися прибрати усі корупційні фактори, які були раніше закладені у попередніх Ліцензійних умовах та їх виконанні. Міністерство охорони здоров'я України прагне запобігти наріканням з боку суб'єктів господарювання та прибрати зайві норми. Ми звертаємося до громадськості активніше долучатися до обговорення нових умов ліцензування", – зазначила Олександра Павленко.
| |
|