У 2016 р. Всесвітній день боротьби з артритом присвячений темі
«Давайте працювати разом!»

Всесвітній день боротьби з артритом відзначається щорічно 12 жовтня проводиться щорічно з 1996 року за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров`я. У 2016 р. Всесвітній день боротьби з артритом пройде в 35 країнах і буде присвячений темі «Давайте працювати разом!».
Мета Всесвітнього дня боротьби з артритом - привернення уваги та інформованості широкої громадськості до проблем ревматологічних захворювань.
Артрит – це запалення одного або декількох суглобів, при якому суглоби опухають, стають гарячими на дотик, шкіра під ними червоніє, людина відчуває в них біль і обмеження в рухах.
Причини розвитку артритів різноманітні. До розвитку цієї хвороби можуть привести 200 різних захворювань, зокрема ревматоїдний артрит, остеоартрит, подагра, туберкульоз. Причини розвитку артритів включають інфекцію, імунні і обмінні порушення, пухлини, місцеві травми.
Ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин інвалідності. Хвороби суглобів вимагають тривалого постійного медичного нагляду та лікування. Хворі гостро потребують реабілітації і соціальної адаптації. Від цієї недуги страждають усі вікові категорії населення.
Артритом хворіє приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в русі, хронічна ниркова недостатність, висока інвалідизація супутники хворих на артрит.
У ряді випадків чинники виникнення і механізми розвитку з`ясовані не до кінця. Переохолодження, фізичне перевантаження та інші чинники сприяють розвитку цієї недуги.
Ревматоїдний артрит – це хронічне захворювання, що неминуче приводить до інвалідності. За оцінками різних експертів, ним сьогодні страждає більше 20 млн. чоловік у всьому світі. Часто лікарі /зазвичай, фахівці загальної практики, до яких на первинний прийом приходить такий пацієнт/ не можуть встановити правильний діагноз через велику кількість «масок», які може приймати ревматоїдний артрит на початку свого розвитку.
Понад 20% пацієнтів /в більшості випадків, з важкими, швидко прогресуючими формами захворювання/ потребують застосування найсучаснішої лікарської терапії – моноклональних антитіл. Тим часом, таку терапію одержує лише один відсоток від числа офіційно зареєстрованих хворих.
У групу ризику може потрапити будь-яка людина – хвороба не щадить ні людей похилого віку, ні дітей. Але найчастіше ревматоїдний артрит вражає працездатних людей у віці від 30 до 50 років. Жінки ж страждають на це захворювання в п`ять разів частіше за чоловіків.
Через п`ять років від початку захворювання половина пацієнтів стає інвалідами і втрачає працездатність. Підступність хвороби полягає ще і в тому, що дуже часто вражаються не тільки суглоби, але і внутрішні органи. І як наслідок цього, виникає проблема «прихованої смертності», коли багато хворих помирають, наприклад, від серцевої недостатності, насправді спричиненою ревматоїдним ураженням серця.
Регулярні фізичні заняття допоможуть не тільки позбавитися зайвих калорій, але і зміцнити м`язи, перерозподілити масу тіла і поліпшити поставу. Фізично і душевно здорова людина, менш схильна до розвитку різних захворювань. Важливо вести здоровий спосіб життя, дотримуватися раціонального харчування.